Think Tank Webinar

THINK TANK REKMER KARİYER GÜNLERİ

Misyon

Fakültemizde öğrencilerimizin ve mezunlarımızın derslerde aldığı kuramsal bilgileri gerçek hayatla birleştirerek pratiğe dönüştürmelerini, iletişim becerileri kazanmalarını, öz güvenlerinin gelişmesini, meslekleri her yönüyle tanıyıp doğru hedefler belirleyerek ilgi ve yetkinlikleri doğrultusunda uygun mesleği seçmelerini, kişisel gelişimlerini artırmalarını, iş dünyasını tanımalarını, farkındalıklarının artmasını sağlamak amacıyla THINK-TANK REKMER sunumları düzenlenmektedir.

Vizyon

Her hafta alanında kendini yetiştirmiş katılımcılar öğrencilerimiz için konuşmalarını yapacaklardır.

İçerik

  • Katılımcı sunumu
  • İnteraktif katılım
  • Soru-Cevap
  • İletişim Bilgileri
  • Paylaşımı

THINK TANK REKMER

Öğrencilerde kariyer bilincini oluşturmak ve onlara bu konuda bir bakış açısı kazandırmak, öğrencilerin staj için doğru tercihler yapmasını sağlamak, kişisel gelişim süreçlerine katkıda bulunarak mezuniyet sonrası karar verme aşamasında daha sağlıklı tercihler yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleniyor.

Think Tank Webinar

Üniversite Ne Değildir?

Monopoli ya da iskambil oyunu da değildir. Eğlencenin hesapsız olduğu yer hiç değildir. Ciddiyetsizliğin rağbet gördüğü ucuz bir pazar değildir. Her şeyin kolayca öğrenilebildiği bir yer değildir. Birkaç lisanın ha deyince öğrenilebildiği bir merkez değildir. Çimlere serilip kahkahalarla finallere hazırlanmak değildir. Altı ay Viyana’da diğer altı ay da Boston’da okumak değildir. Her şeyin saf ilmi olduğu mekan da değildir. Herkesin klasikleri okuduğu bir hayal değildir. Sabahlara kadar film ve dizi izeleyenlerin kazandığı bir düzen de değildir. Kantin olmadığı gibi yanlızca kütüphane de değildir. Sonuç olarak üniversite bir ütopya ülkesi değildir. İlimle meşgul olma fırsatı sunması ve güzel insanlar tanımaya vesile olması bakımından üniversite tabiki de büsbütün sevimsiz de değildir…

Üniversite, kolay zengin olmak ve şöhret kazanmak için yanlış bir yerdir. Tabi ki istisnalar olabilir. Fakat yine de zengin olmanın ve şöhrete kavuşmanın daha kolay ve daha az emek isteyen yolları vardır.

SUNUMLAR

Think Tank Webinar

THINK TANK REKMER 

Öğrencilerimiz ve mezunlarımız THINK-TANK REKMER oturumlarında kamu sektöründeki kurumlar ile özel sektördeki firmaların üst düzey yöneticileri, yetkilileri ve çalışanlarıyla bir araya gelerek uzmanların deneyim ve bilgilerinden yararlanır, yüz yüze iletişim kurarak iş veya staj olanağından faydalanır. Söz konusu THINK-TANK REKMER sunumlarında kariyer planınıza uygun özelliklerinizi katılımcılara anlatabilir, bu kişiler ile konuşabilirsiniz. THINK-TANK REKMER sunumlarını lisans öğrencileri kariyerlerini keşfetme ve geliştirmenin bir basamağı olarak dikkate almalıdırlar. Ayrıca THINK-TANK REKMER sunumları mezuniyetten sonra gerekecek olan iş arama ağınızı oluşturur ve geliştirebilirsiniz.

Think – Tank Webinar Sunumlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.